Jdi na obsah Jdi na menu
 


Evropský festival ptactva

30. 9. 2009

Pojďte s námi obdivovat kouzlo podzimní přírody v rámci Evropského Festivalu ptactva
Ačkoliv se to zatím ještě nezdá, nadcházející podzim ťuká na dveře. Většina lidí se už vrátila nebo vrací z dovolenkových či prázdninových cest. Mnoho druhů ptáků se ale naopak na cestu teprve chystá - čeká je náročný podzimní tah na jejich zimoviště. Pojďte se na tyto ptačí cestovatele podívat společně s ornitology přímo do terénu!

První říjnový víkend (3. a 4. 10) je již tradičně zasvěcen Festivalu ptactva, v rámci kterého organizují pro veřejnost ornitologové vycházky do přírody spojené s pozorováním ptáků a dalším doprovodným programem.Účastníci mají možnost získat mnoho informací jak o jednotlivých druzích, jejich životě, ohrožení a možnostech ochrany, tak o fenoménu ptačí migrace obecně.
 Pro děti bývají nachystané různé hry a kvízy s ptačí a ekologickou tématikou.

Za pozorováním ptáků se o tomto víkendu vydají lidé nejen v České republice, ale i v dalších zemích po celé Evropě. Festival ptactva je totiž úspěšnou kampaní mezinárodního sdružení na ochranu ptáků a jejich biotopů BirdLife International. Česká společnost ornitologická se jako národní partner BirdLife Int. přidala k pravidelnému pořádání Festivalu v roce 1994.

Během vycházek zaznamenávají ornitologové u nás i v ostatních zemích data o celkovém počtu pozorovaných druhů a jedinců ptáků, nejčastěji pozorovaných druzích, vzácných druzích apod. Data ještě na konci víkendu jednotlivé země zpracují, vyhodnotí a pošlou evropskému koordinátorovi, kterým je letos nizozemský patner BirdLife Int. Vogelbescherming Nederland, který následující den předá zpracované výsledky sdělovacím prostředkům. Výsledky letošního Festivalu si budete moci přečíst na webu ČSO.

Udělejte si čas a pojďte s námi nahlédnout do podzimní přírody! Sraz všech zájemců na tuto procházku v Chodově bude v
 sobotu v 9: 00 hodin z klubovny ČSOP v zahradní kolonii u Bahňáku.
Trasou vás provede členka ČSOP Chodov a České společnosti ornitologické Miroslava Horáková .

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář